Pro tento jednopodlažní rodinný dům v Lišově jsme připravili kvalitní průkaz energetické náročnosti budovy.

PENB rodinného domu (prodej/pronájem), Lišov

Pro klienta z jihočeského Lišova jsme připravili průkaz energetické náročnosti domu (někdy se mu říká energetický štítek). Účel: prodej/pronájem nemovitosti.

skala-barev-penb

Jak jsme postupovali

Majitel nemovitosti se na nás obrátil s žádostí o přípravu PENB. Po telefonickém upřesnění některých informací (lokalita, dostupnost podkladů, účel zpracování průkazu) jsme stanovili cenu a zaslali mu elektronickou nabídku, se kterou souhlasil.

Prohlídka nemovitosti přímo na místě

Aby byl průkaz zpracován objektivně, pravdivě a úplně (jak to vyžaduje zákon), přijeli jsme se na nemovitost osobně podívat. Porovnali jsme soulad výkresové dokumentace a skutečného stavu a zaznamenali podstatné skutečnosti, které v dokumentaci nebyly obsaženy.

Příprava energetického modelu budovy

V profesionálním software Energie jsme připravili energetický model budovy. Ten postihuje všechny důležité aspekty, které souvisejí s energetickou náročností domu. Následně došlo k vygenerování vlastního průkazu, který svým rozsahem vydal na 60 stran.

Dodání výsledku a vrácení vypůjčených podkladů

Když bylo vše hotovo, domluvili jsme se s klientem na předání výsledku a navrácení podkladů. Od prvního kontaktu do předání výsledku uběhlo 9 dní.

 

nezavazne-poptat-penb