Pro zákazníka z prahy jsme připravili PENB (energetický štítek) novostavby pasivního domu. Kromě toho jsme také zpracovali optimalizaci projektu ↑ tohoto pasivního domu a energetický posudek pro získání dotace na novostavbu ↑ z programu Nová zelená úsporám ↑.
Novostavba pasivního rodinného domu: nutně třída energetické náročnosti A
Aby se dům mohl označit za pasivní, musí splňovat různá kritéria. Mimo jiné je zapotřebí věnovat velkou pozornost konstrukčním detailům ↑. Někdy se na nás obracejí klienti, že mají pasivní dům a chtěli by na něj získat dotaci. Již na první pohled je však patrné, že o pasivní dům nejde. Novostavby pasivních domů musejí jako nutnou, nikoli však postačující podmínku, splňovat zařazení do třídy energetické náročnosti A. A ani to ještě samo o sobě nestačí.
Jak správně číst údaje v PENB
Nejznámější částí průkazu energetické náročnosti budovy je zřejmě barevné schéma, které zachycuje zařazení domu do jedné ze sedmi tříd, dále pak druhá barevná strana, která prezentuje dílčí ukazatele energetické náročnosti. Tématu Jak správně číst PENB jsme věnovali i samostatný článek.
Energetický specialista INKAPO
Tento průkaz energetické náročnosti novostavby jsme zpracovali již v roce 2014 a měl pořadové číslo 82. V únoru 2017, kdy píšeme tento článek, je toto číslo o téměř stovku větší. 14. února jsme totiž připravili PENB s číslem 180.